• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
AltijdWerkplaats

AltijdWerkplaats

Wij maken het!

  • Initiatieven
  • Over ons
    • De werkplaats (badloods)
    • Ons team
    • Stichting Broedplaats Gooise Meren (ANBI)
  • Nieuws
  • Agenda
  • Contact

De vruchten plukken van je eigen voedselbos!

Zo wordt natuur nog leuker en lekkerder!

25 april 2023

De vruchten plukken van je eigen voedselbos: zo wordt natuur nóg leuker!
“Een voedselbos beginnen is een fantastische manier om de biodiversiteit te vergroten en mensen bewuster te maken van het grote belang ervan”, vertelt landschapsontwerper Arja Helmig. “Deze manier van voedselproductie realiseer je door op verschillende hoogteniveaus bomen, struiken, klimmers en kruiden te planten die voedsel opbrengen. Daarna help je de planten naar volwassenheid, bijvoorbeeld door houtsnippers aan te brengen. Zo versterk je de bodem en je planten in één klap!
 
Lokale initiatieven
Arja maakt graag mooie dingen en is gefascineerd door biodiversiteit. Daarom startte ze drie jaar geleden haar bedrijf Jastudio. Op haar werkplek bij de Groene Ruijter in Bussum werkt ze steeds nieuwe ideeën uit voor plekken die leven, verbinden en inspireren. “Een voorbeeld is het plan om met buurtplatform KTV een voedselbos te ontwikkelen tussen het Jac. P. Thijssepark en de Naardertrekvaart. Hier wil een grote groep wijkbewoners in het najaar van 2023 de eerste bomen en struiken planten. Ook werk ik mee aan een voedselbos van 1.500 vierkante meter naast volkstuinvereniging Nooit Gedacht in Muiden.”

Vier V’s
“Een goed doordacht voedselbos voldoet aan de eisen die dieren aan hun leefomgeving stellen voor voedsel, voortplanting, veiligheid en verbinding: de vier V’s. Het mooie eraan is dat alles elkaar versterkt en ondersteunt: dieren, insecten, de aanplant en het bodemleven. Alles is in evenwicht. Hiervoor is het mooi om gewassen te kiezen die van nature in Nederland voorkomen. Bomen, struiken en kruiden zoals de tamme kastanje, zoete kers, vlier, hazelaar, gele kornoelje, aalbes, rozenbottel en daslook.”
“De natuur is geweldig, en nog leuker als zij voor eten zorgt”, concludeert ze. “Naast de natuurbeleving heeft een voedselbos ook een sociale functie door samen met de aanleg en het onderhoud bezig te zijn. Samen oogsten, en de oogst verwerken én proeven kan natuurlijk ook.”


Aan de slag met biodiversiteit
Je hebt vast zin gekregen om bij te dragen aan het vergroenen van onze gemeente. Je kunt al op een klein stukje grond beginnen met een struik- en kruidlaag. Zelfs een geveltuin kun je met vruchtdragende klimmers en kruiden in meerdere lagen beplanten. En wie weet, is er bij jou in de wijk een braakliggend stukje grond waar jij en je buurtgenoten aan de slag kunnen met Arja en Samen Sneller Duurzaam Gooise Meren.


 
Meer info?
Wil jij weten hoe je als inwoner van de gemeente Gooise Meren kunt bijdragen aan vergroting van de biodiversiteit? Stuur een mail met je vraag naar groenloket@altijdwerkplaats.nl of kom langs bij de Groene Ruijter (GRRU) op de Ruijterlaan 24a in Bussum. Het Groenloket is elke dinsdag van 09.00 tot 13.00 geopend. Ook kun je de websites van gemeente Gooise Meren en Samen Sneller Duurzaam Gooise Meren bekijken: duurzaam.gooisemeren.nl en  samensnellerduurzaamgooisemeren.nl.

Onze ambassadeurs:
Wilde Weelde
Levend Archief
Waterschap Amstel Gooi en Vechtstreek
Gemeente Gooise Meren (Klimaat en Water)

De AltijdWerkplaats gaat voor groeiende impact op natuur en werk. Bij de Groene Ruijter, onze inspiratielocatie voor biodiversiteit, verbinden we initiatieven die hard willen werken aan een wereld waarin plant en dier kunnen floreren.

Bron foto’s: Arja Helmig

Primaire Sidebar

Hoe kunnen we je helpen?

  • Helaas moeten we dit vragen om spam tegen te gaan.
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
"Wij maken economische impact door energie dat op de bank zit te activeren en te waarderen voor hun inzet"

Recente projecten

Hemelse Kas & Kas&Co

Hemelse Kas & Kas&Co

Natuurlijke kwekerij van wilde, inheemse planten
GreenTeam

GreenTeam

Voor vergroening en meer biodiversiteit
Leerwerktraject Hout, Circulariteit & Groen

Leerwerktraject Hout, Circulariteit & Groen

Investeer in jezelf én in de toekomst!
Vergroen je dak

Vergroen je dak

Vergroot de biodiversiteit en verbeter de afwatering

Recente artikelen

  • Biodiversiteit ‘boosten’ met bomen
  • woensdag 7 juni 2023 – 19.30 uur
    GRRU masterclass
    door vlinderman Nicky
  • GRRU kinderexpeditie – Wel alle 1000 vlinders & hommels nog an toe!
  • De vruchten plukken van je eigen voedselbos!
  • Regenzuilen actie in gemeente Gooise Meren

Volg ons op social media

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Pinterest

Footer

AltijdWerkplaats

Locaties:
De Groene Afslag
Amerfoortsestraatweg 117
1251 AV Laren

De Groene Ruijter (GRRU)
De Ruijterlaan 24 A
1403VE Bussum

06-11956214
post@altijdwerkplaats.nl

anbi logo

Menu

  • Initiatieven
  • Contact

De Altijdwerkplaats

  • Home
  • Over ons
  • Ons team
  • Nieuws
  • Contact

Volg ons op social media

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Pinterest

© 2023 AltijdWerkplaats